2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemlerinde HARUZEM bünyesinde sunulacak olan Yabancı Dil I (İngilizce I) ve Yabancı Dil II (İngilizce II) derslerinden muaf olmak isteyen 1. sınıf öğrencileri için 04 Ekim 2023 (Çarşamba) tarihinde saat 11:00’da ve 10 Ekim 2023 (Salı) saat 19:00’da online olarak Yabancı Dil Muafiyet Sınavı yapılacaktır. Öğrencilerimiz, ders programlarının uygunluğuna göre, sunulan sınav saati alternatiflerinden yalnızca bir tanesinde sınava girebilir.

Sınava girecek öğrencilerimizin, belirtilen saatlerden 10 dakika önce üniversitemizin sınav işleri sistemine (https://sis1.harran.edu.tr/login) OBS/UE (Öğrenci Bilgi Sistemi / Uzaktan Eğitim) giriş bilgileriyle giriş yapıp, sınav için hazır bulunmaları önemle tavsiye edilir. Öğrencilerimizin sınav esnasında yaşanabilecek teknik aksaklıklar dolayısıyla mağdur olmamaları için, internet erişiminde problem yaşamayacakları bir ortamı tercih etmeleri önem arz etmektedir. 

Yapılacak olan online Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı, Üniversitemizin Sınav İşleri Sisteminde tüm yeni kayıt öğrencilerimiz için tanımlanacağından, sınava ilişkin herhangi bir başvuruya gerek duyulmamaktadır. 

Sınav sistemine erişime ilişkin bilgiler Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin web sayfasından (http://haruzem.harran.edu.tr/) yayınlanacak olup, detaylı bilgi için öğrencilerimiz bu sayfayı ziyaret edebilir. 

Diğer Haber Başlıkları