HABERLER

GAP Coğrafya Kulübü’nün girişimiyle Coğrafya Bölümü-SKS Daire Başkanlığı-Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’nın destekleriyle 21 Şubat 2019 tarihinde saat 13.00’de “Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Jeomorfolojik Karakteristikleri" konulu panelimizi Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesi Büyük Anfi salonunda gerçekleştireceğiz. Söz konusu panelin moderatörlüğünü Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Sait ŞAHİNALP üstlenirken, konuşmacaları ise Fransa Paris I Üniversitesi ve aynı zamanda Fransız Bilimsel Araştırma Merkezi'nde Araştırma Direktörü Catherine KUZUCUĞLU ve Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Fakültesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sabri KARADOĞAN olacaktır.
Panelimiz herkese açık olup tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile STK yetkililerini, medya mensuplarını, üniversitemizin tüm idari ve akademik personelini ve sevgili öğrencilerimizi ve kısacası konuya ilgi duyan herkesi davet ediyoruz. 
Sevgi ve saygılarımla.
Prof. Dr. Sedat BENEK
Coğrafya Bölüm BaşkanıTülmen-Yenice Teknik Gezisi (2 Kasım 2018 Cuma)

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Abdülkadir GÜZEL koordinatörlüğünde 2 Kasım 2018 Cuma günü Tülmen-Yenice'ye teknik gezi düzenlenmiştir. Yapılan bu teknik geziye Dr. Öğr. Üyesi Abdülkadir GÜZEL'in yanısıra Arş. Gör. Ercan VURAL'da önemli katkılar sağlamıştır. Teknik gezi kapsamında Şanlıurfa ilinin Eyyübiye ilçesine bağlı Eyüp Peygamber Makamı ve Altınbaşak mahallesi, Karaköprü ilçesine bağlı Tülmen Mahallesi, Haliliyeye ilçesine bağlı Devteşti mahallesindeki Devteşti Obruğu (Kuyusu) ve Âşık köyündeki Uyuzpınarı ziyaret edilmiş, incelenmiş ve gözlemlenmiştir.

       

       

       

        
Doğal Ortam- Kent-Kent Kimliği İlişkisi konuşuldu..

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi'nin, İlim ve Akademi Kulübü'nün ve Gap Coğrafya Kulübü'nün ortaklaşa ve konuşmacılarının Doç. Dr. Sedat BENEK ve Doç. Dr. M. Sait ŞAHİNALP'İn olduğu "Doğal Ortam-Kent Kimliği İlişkisi" başlıklı panel Fen-Edebiyat Fakültesi küçük amfide düzenlendi.

            


            


         
 
Harran Teknik Gezisi (19 Ekim 2018 Cuma)

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet AKBIYIK koordinatörlüğünde 19 Ekim 2018 Cuma günü Harran'a teknik gezi düzenlenmiştir. Yapılan bu teknik geziye Dr. Öğr. Üyesi Mehmet AKBIYIK'ın yanısıra Arş. Gör. Ercan VURAL'da önemli katkılar sağlamıştır. Teknik gezi kapsamında Harran Ulu Cami-Medrese-Üniversite, Harran Kümbet Evleri, Bazda Mağaraları, Han El Barur Kervansarayı, Şuayb Antik Şehri, Soğmatar Antik Şehri ziyaret edilmiş, incelenmiş ve gözlemlenmiştir.

       

       

       

       

       

       

BOLOGNA

  

DUYURULAR

İlgili Makama Veri İsteği Formu


2018-2019 Güz Dönemi Vize Sınav Programı için tıklayın


Doç. Dr. Sedat BENEK'in ŞURKAV dergisinin 31. sayısında yer alan " FIRAT'IN GİZEMLİ VADİSİ: TAKORAN" adlı makalesini okumak için tıklayın

.