Harran Üniversitesi
Yabancı Diller Yüksekokulu
2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Yabancı Dil I (İngilizce I) ve Yabancı Dil II (İngilizce II) Servis Dersleri
Muafiyet Sınavı Hakkında Duyuru 
 
2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemlerinde HARUZEM bünyesinde sunulacak olan Yabancı Dil I (İngilizce I) ve Yabancı Dil II (İngilizce II) derslerinden muaf olmak isteyen 1. sınıf öğrencileri için 28 Eylül 2022 (Çarşamba) tarihinde saat 10:00’da ve saat 18:00’da online olarak Yabancı Dil Muafiyet Sınavı yapılacaktır. Öğrencilerimiz, ders programlarının uygunluğuna göre, sunulan sınav saati alternatiflerinden yalnızca birinde sınava girebilir.  

Sınava girecek öğrencilerimizin, belirtilen saatlerden 10 dakika önce üniversitemizin sınav işleri sistemine (https://sis1.harran.edu.tr/login) OBS/UE (Öğrenci Bilgi Sistemi / Uzaktan Eğitim) giriş bilgileriyle giriş yapıp, sınav için hazır bulunmaları önemle tavsiye edilir. Öğrencilerimizin sınav esnasında yaşanabilecek teknik aksaklıklar dolayısıyla mağdur olmamaları için, internet erişiminde problem yaşamayacakları bir ortamı tercih etmeleri önem arz etmektedir.  

Yapılacak olan online Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı, Üniversitemizin Sınav İşleri Sisteminde tüm yeni kayıt öğrencilerimiz için tanımlanacağından, sınava ilişkin herhangi bir başvuruya gerek duyulmamaktadır. 

Sınav sistemine erişime ilişkin bilgiler Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin web sayfasından (http://haruzem.harran.edu.tr/) yayınlanacak olup, detaylı bilgi için öğrencilerimiz bu sayfayı ziyaret edebilir.  

BAĞLANTILAR

     
obs.harran.edu.tr/oibs/bologna/fak_prog_sec.aspx?lang=tr&type=lis&progid=501

 

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

Osmanbey Kampüsü

PK 153 63000 , Şanlıurfa

Telefon 
0 414 318 30 00 / 1360 (Bölüm Sekreterliği)

Faks
0414 3183799

E-Posta
insaatmuh@harran.edu.tr