ETKİNLİKLER

Yüksekokulumuzda gerçekleşen güncel etkinliklerle ilgili fotoğraflara üst menüdeki  ETKİNLİK kısmından ulaşabilirsiniz

DÜNDEN BUGÜNE SAĞLIK HİZMETLERİ MYO

SAĞLIK HİZMETLERİ MYO FAALİYET RAPORU

SAYIN REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. MEHMET SABRİ ÇELİK OKULUMUZU ZİYARET ETTİ

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik yüksekokulumuzu ziyaret etmiştir. Ziyarette, Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Fatma ERSİN, yüksekokulumuzun geçmişten günümüze geldiği nokta, mevcut durum, eğitim-öğretim faaliyetleri ve öğretim elemanları tarafından yürütülen çalışmalar/projeler hakkında brifing vermiştir. Ardından, Rektörümüz tarafından başlatılan ve Üniversitenin dünyaya açılan yüzü olması hususunda, “Çalışma Grupları” adı altında geliştirilecek projeler hakkında yüksekokulumuzun bölüm ve program başkanları bilgilendirilmiştir. 
 

PODOLOJİ PROGRAMI 2. ŞANLIURFA EVLİLİK VE MOBİLYA FUARI'NDA

13-17 Mart 2019 tarihleri arasında Karaköprü/Şanlıurfa Fuar Merkezi'nde Üniversitemizin de katıldığı ''2. Şanlıurfa Evlilik ve Mobilya Fuarı'' gerçekleştirilmiştir. Fuarda Yüksekokulumuz Podoloji Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. M. Şerif KİRİŞÇİ ve öğrencilerimiz Podoloji ‘nin “Sağlığı Koruma ve Geliştirme” de önemini vurgulayan eğitim ve uygulamalarda bulunmuşlar ve fuara gelen bireylerin çok ilgisini çekmiştir. 
 


 

PODOLOJİ PROGRAMI SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMASINDA

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Podoloji Programı sosyal sorumluluk çalışmasında.
            Şanlıurfa ili Tepedibi Köyü muhtarı tarafından üniversitemize yapılan ayak analiz ve bakımı talebi üzerine çalışma başlatan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz,  Podoloji Program Başkanı Öğr. Gör. M. Şerif KİRİŞÇİ ve Podoloji 2. Sınıf öğrencileri ile beraber Tepedibi köyüne giderek köy halkının ayak analizlerini ve podolojik ayak bakımlarını yaptı. Yapılan hizmetten çok memnun kaldıklarını belirten köy halkı Harran üniversitesi Rektörlüğüne ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul müdürlüğüne teşekkürlerini dile getirerek bu hizmetin devam etmesi talebinde bulundular. Köyün ağır yaşam koşullarında sürekli çalışan vatandaşların ayak bakımları yapılırken mutlulukları gözden kaçmadı. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail KOYUNCU; Üniversitemizin halkla yakınlaşmasına ve işbirliği içinde olması için hizmete açık olduklarını, bu tür etkinliklerle hem öğrencilerimizin bilgi ve tecrübesinin arttığı hem de bölge insanımızın bu tür sağlık hizmetlerini tanımalarını sağlayarak sağlık bilincinin artmasına katkı sunduklarını belirttiler. Bu tür yararlı etkinliklerin meydana gelmesi için katkı sunan başta Üniversitemiz Rektörlüğüne ve Podoloji bölümüne teşekkürlerini sundular.
 

ÖĞRENCİLERİMİZ YAŞAMBOYU BAKIM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Huzurevi Sakinlerine Ziyarete Devam Ediyor
Huzurevi ziyaretlerinin ortak amacı bu kurumlarda kalan kişilerin morallerini yükseltmek ve kendilerini terk edilmiş hissine kapılmalarını önlemek için onların en çok ihtiyaç duyduğu ilgi ve ziyaretlerden mahrum kalmaları engellemektir. Bu kapsamda Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi  Suzan Havlioğlu koordinatörlüğünde Ameliyathane Hizmetleri ve Diyaliz Teknikerliği öğrencileriyle birlikte 07.12.2018 tarihinde Yaşam Boyu Bakım Merkezi’ne gidilerek  ziyarette bulunulmuştur.

Etkinlik ile ilgili fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız..

2018-2019 GÜZ DÖNEMİ MAZERET SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

.Podoloji Programımız tarafından Harran Üniversitesi personellerini aşağıda belirtilen gün ve saatlerde ayak bakımına bekleriz.

 
Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe
08:00- 16:00 08:00- 16:00 08:00- 16:00 08:00- 12:00

AYAK VE GÖZ SAĞLIĞI HİZMETLERİMİZ

Yüksekokulumuzun Harran Üniversitesi Yenişehir kampüsünde bulunan yeni binasına taşındıktan sonra, yer problemi çözüldüğü için uygulamalara daha fazla ağırlık vermeye başladık. Taşınmayı müteakip hızlıca laboratuvarlarımız oluşturulmaya başlandı. Bunlardan ikisi olan Podoloji ve Optisyenlik laboratuvarları öğrencilerimiz staj yapacak şekilde düzenlendi. İlerleyen aylarda halka açılarak ayak sağlığı ve göz sağlığı konusunda hizmete başlanacaktır.

           

BOLOGNA

 

BOLOGNA

BAĞLANTILAR