Köy Okulları Değişim Ağı Derneği [KODA] ile Üniversitemiz Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
29 Kasım 2022 Salı 13:09 tarihinde yayınlandıEğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalında Dr. Öğr. Üyesi Cengiz KESİK tarafından okutulmakta olan “İlkokulda Alternatif Eğitim Uygulamaları” dersi kapsamında Sınıf Öğretmeni adaylarımızın eğitim fakültesindeyken köye ve köy okullarına dair bilgi kazanması; köyde öğretmenlik yapmaya dair mesleki becerilerinin artması ve deneyim kazanmaları; köy okulunda ihtiyaç duyacağı konularda nasıl yardım alabileceğini bilmesi; öz güvenlerinin, iletişim becerilerinin ve sosyal-duygusal becerilerinin gelişmesi ve köyde çalışma koşullarına daha hazırlıklı olmaları amacıyla Köy Okulları Değişim Ağı Derneğiyle [KODA] iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol bağlamında Sınıf Öğretmeni adaylarımız KODA’nın sunacağı desteklerle hazırlanan program çerçevesinde belirlenen köy okullarına giderek gözlem, uygulama ve atölye çalışmaları yapacaklardır.
![](/assets/uploads/other/files/sinifegitimi/images/Resim1.png)
![](/assets/uploads/other/files/sinifegitimi/images/Resim2.png)
Diğer Haber Başlıkları
- 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulunda Ders Alınabilecek Üniversiteler Listesi ve Süreç Hakkında Bilgilendirme
- Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerimiz Tarafından TÜBİTAK Destekli TÜMTÜRKÇE Projesinin Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
- 2023-2024 Bahar Dönemi Sınıf Eğitimi Ana Bilim Dalı Final ve Bütünleme Sınav Programı
- 2023-2024 Bahar Dönemi Meslek Bilgisi ve Genel Kültür Seçmeli Dersler Final ve Bütünleme Sınav Programı
- 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Fakülte Birincisi Sınıf Eğitimi Ana Bilim Dalından