Staj Yapacak öğrencilerimiz için ;

1. Öncelikle EKLER kısmında verilen Mühendislik Fakültesi Staj Yönergesi okunmaldır.

2. “STAJ KABUL FORMU” indirilmeli ve ilgili bölümler doldurulmalıdır. Staj Kabul Formu staj yapılacak firmaya imzalatılmalı ve 20-24 Haziran 2024 tarihleri arasında staj komisyonuna teslim edilmelidir. 

3. Eğer staj yapacağınız iş yeri zorunlu stajınızın olup olmadığına dair bir belge talep ediyorsa ekte yer alan 
Zorunlu Staj Formu dosyasını doldurup staj komisyonumuza imzalatarak iş yerine teslim edebilirsiniz. (İş yerinin böyle bir talebi yoksa evrakı imzalatmanıza gerek yoktur.)

4. Staj yapacak öğrenciler staj tarihleri içerisinde stajına başlar. En erken staj başlama tarihi akademik takvime göre dönemin bittiği tarihten sonraki ilk pazartesi günüdür. Staj yapılacak son tarih ise  akademik takvime göre yeni dönemin başlayacağı günden önceki cuma günüdür. (Staj en erken başlama tarihi 08 Temmuz 2024 - Staj en geç bitiş tarihi 06 Eylül 2024)

5.Staj'a başladıktan sonra “STAJ DEFTERİ DOSYALARI” indirilmeli ve Günlük Açıklama Şablonu her staj günü için doldurulmalıdır (bilgisayardan doldurulmalı el yazısı olmamalıdır). Staj defterinde yapılacak proje aşamalı bir şekilde anlatılmalıdır (iş akış diagramı, pseudo kod, tablolar, grafikler, sonuçlar...). Staj Defteri ciltli olmalıdır (spiral olmayacak). Staj Defterinde olacaklar sırası ile 1. Kapak, 2. Yönerge, 3. Genel Bilgiler, 4. Günlere Dağılım Çizelgesi, 5. Günlük Açıklama Şablonu (Günlük açıklama şablonu her staj günü için en az bir sayfa olmalıdır)

6.“STAJ SİCİL FİŞİ” indirilmeli ilgili bölümler staj tarihlerine göre doldurulmalı ve fotoğraf yapıştırılmalıdır. 
 Öğrenci, staj bitiminde staj sicil fişini şirketten onaylatıp kapalı bir zarf da teslim alır. Staj sunumunda staj sicil fişi olmayan stajlar kabul edilmez.

 7. Yaz dönemi staj yapan öğrenciler Güz döneminin ilk haftasında staj sunumunu yapar (Kesin tarihler daha sonra duyurulacaktır.) Staj sunumlarında staj döneminde yapılan proje anlatılır. Staj sunumları ve Staj defterlerine göre Komisyon tarafından değerlendirilecek ve kabul edilen gün sayıları ilan edilecektir.

EKLER:
  1. Staj Kabul Formu
  2. Staj Sicil Fişi
  3. Staj Defteri Dosyaları
  4. Zorunlu Staj Formu
  5. Mühendislik Fakültesi Staj Yönergesi
 

PAYDAŞLAR

İLETİŞİM

Placeholder Harran Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Osmanbey Yerleşkesi, Haliliye, Şanlıurfa, Türkiye
+90 414 318 1382
bilgisayar@harran.edu.tr