ANA SAYFA

* 2021-2022 Yılı 1. Dönem Fizik Bölümü ders programı, yürütücüleri ve derslikleri için tıklayınız!
* Gap Genç Fikir Projesi için tıklayınız.
* NOT! "Enstitümüzde bu dönem Doktora öğrencilerine yönelik “Proje Hazırlama ve Yazma” dersi seçmeli ve şubeli olarak açılmaktadır. Dönem boyunca ekteki haftalık ders konuları uzman bir öğretim üyemiz tarafından işlenecektir. Dönem sonunda “Tez Konusu” ile ilgili TÜBİTAK 1002 proje başvuru formunu doldurması istenecektir. Öğrenciler Tez aşamasında* olsa dahi bu dersi seçilebilmektedir. Dersin bir şubesine öğretim üyesinin uzmanlık alanına göre kayıt sağlayınız." 
UPSHIFT programı toplamda 26 ülkede gerçekleştirilen bir sosyal girişimcilik programıdır. Türkiye’de GAP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen UPSHIFT programı, TKV ve UNICEF iş birliğinde 15-24 Yaş aralığındaki Türk ve Suriyeli gençlerle buluşacak. Bilgi için tıklayınız.
* İlgili ve başarılı öğrenciler linkteki Vehbi Koç Vakfı bursunu inceleyebilirler. Lütfen, dosya için tıklayınız.
* 2021-2022 Eğitiim öğretim yılının derslerinin veriliş biçimine ait açıklamalı tablo için tıklayınız
​* ÖNEMLİ:  2021-2022 Eğitiim öğretim yılının yürütülmesi için alınan kararlar için tıklayınız!
*  2020-2021 Eğitiim öğretim yılına istinaden, bahar dönemi sonunda fakültemiz bölümlerinde yapılacak olan çift ders başvurularının 31.08.2021 ve 01.09.2021 tarihleri arasında, çift ders sınavının ise 02.09.2021 ve 03.09.2021 tarihleri arasında yapılması kararlaştırılmıştır.
* 2021-2022 Güz dönemi yurtiçi tezli yüksek lisans ve doktora programlarına alınacak öğrencilerin lisansüstü bilim sınavının 01.09.2021 Çarşamba günü saat 10:00'da yüz yüze fizik bölümü seminer salonunda, gerekli önlemler alınarak yapılacağı ilgili öğrencilere duyurulur!
* 2021-2022 Eğitim öğretim yılı lisans üstü eğitim için bölümümüze başvuracak adayların ilgilendiği bölüm öğretim üyelerine mail yoluyla ulaşıp, fikir alış verişi yapmaları rica olunur. Bu, kendilerine ve öğretim üyelerine karar aşamasında yardımcı olacaktır.
* 2021-2022 Eğitim öğretim yılı yükseklisans akademik takvimi için tıklayınız.
* Yaz okuluna girmek isteyen öğrenciler, gireceği derslerin kredi ve AKTS'lerinin dersin verildiği bölümdeki ile uyuştuğunu kontrol etmeliler. Kontrol için bu linki tıklayınız. Buradaki linkten dersin verildiği bölümü ve dersin kredilerini ve içeriklerini kontrol ediniz. Öğrenciler ayrıca başka üniversitelerden de kaldıkları derslerin herşeyi uyuşması kaydıyla bu dersleri alabilirler. Öğrencilerin bu konuları ayrıca mail ile kendi hocalarına da iletmesi gerekmektedir. Örnek olarak matematik ve mühendislik bölümündeki yaz okulu bilgilerine buradaki ilgili linklerden ulaşablirsiniz.
***2021 Yılı 2 dönem lisans üstü final sınav takvimi için tıklayınız.
** 2021 Yılı 2. dönem  lisans final ve bütünleme sınav takvimi için tıklayınız
* 2021 Yılı 2. dönem yüksek lisans ve lisans ara sınav takvimi için tıklayınız
* Bahar döneminde OSMANBEY kampüsünde yurtta konaklamak isteyen öğrenciler en geç 25 Şubat 2021'e kadar Fen Bilimleri Enstitüsüne isimlerini bildirmelidirler. 
* 2021 Yılı bahar dönemi lisans ders program ve yürütücüleri için tıklayınız.
* 2021 Yılı bahar dönemi yüksek lisans ve doktora ders program ve yürütücüleri için tıklayınız.
* * 2020-2021 Eğitim öğretim yılı lisans ve lisansüstü eğitimi akademik yılı takvimi için bakınız.
* Fizik Analim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora Sınavı Tarihi : 3 Şubat 2021,
Saat 10:00
Zoom linkimiz: https://harran-edu-tr.zoom.us/j/6553307879
ID. 655 330 7879
 
* Fizik Anabilim Dalı Yüksek Lisans sınavı sonuçları enstitü sayfasında ilan edilecektir. Öğrencilerin sonradan, atandıkları hocalarla email aracılığıyla iletişime geçmeleri faydalı olacaktır.
Fizik Anabilim Dalı Yüksek Lisans sınavı online olarak 22 Eylül 2020 tarihinde saat 10:00'da başlayacaktır. NOT! Sınav ZOOM programı üzerinden gerçekleştilecek olup, katılımcılar ile toplantı ID ve şifresi sınav öncesi öğrencilerle paylaşılacaktır.
ZOOM programını kurmak için gerekli linke buradan ulaşılabilirsiniz: https://zoom.us/download 

* 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı 1. dönem lisans ve lisansüstü final ve bütünleme tarihleri için tıklayınız.
* 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem Lisansüstü sınav tarihleri ektedir.
* 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem Lisans 1. sınav tarihleri ektedir.
* Öğrenciler için uzaktan öğretim platformu kullanım klavuzu için tıklayınız.
* Yeni eğitim öğretim yılında fizik bölümü derslerini alan öğrencilerin uzaktan öğretim sitesinden (https://ue.harran.edu.tr/login/index.php) hocalarının bildirimlerini takip etmesi ve ZOOM canlı ders ortamına katılmaları öğrencinin kendi sorumluluğu dahilindedir. Lütfen, derslerinizin gün ve saatlerini kontrol edip, gerekirse hocalarınızla mail ile iletişime geçip, dersin devamını ve katılımın sağlayınız. 
* 2020-2021 Öğretim yılı güz dönemi lisansüstü öğrencileri ve yürütücüleri için tıklayınız. NOT! Yüksek Lisans öğrencileri, bu hafta danışmanlarıyla acil iletişime geçip, ders kayıtlarını online yapmak zorundadırlar. Akademik takvimi lütfen akip ediniz.
* 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi Lisans Ders Programı ve ders yürütücüleri için tıklayınız. Uzaktan ve yüzyüze  işlenecek dersler işaretlenmiştir.
* Tez önerilerinin enstitüye bildirilmesi için son tarih 04.09.2020 tarihidir, bilginize.
* 2020-2021 Eğitim öğretim yılı tezli yüksek lisans ve doktora alım şartları için tıklayınız. Başvurularınızı yapmadan önce ilgilendiğiniz alanın öğretim üyesiyle iletişime geçiniz.
* Öğrencilerin, online yapılan sınavlar için herhangi bir not itirazı durumunda, resmi olarak fef@harran.edu.tr  mail adresine başvuru yapmaları gerekmektedir.
* Lisans ve Lisansüstü öğrencileri öğrenci bilgi sisteminden devamsızlıklarını takip etmek ve derslere düzenli gelmek zorundadırlar. Devamsızlıktan kalan öğrenciler sınavlara giremezler !
* Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından verilmekte olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Türk Dili II ve Yabancı Dil II derslerinin sınav tarihleriyle ilgili açıklama için tıklayınız.
* Mühendislik öğrencileri için elektronik 1 laboratuvar notları için tıklayınız.
* 2018 yılı mühendislik fakültesi lisans güz dönemi final sınavı soru ve cevapları için 
tıklayınız
* 2018 yılı 2. dönem mühendislik fizik ortak sınavı final soruları  için tıklayınız.
* 2018 yılı bahar dönemi mühendislik fakültesi fizik sınav soruları ve cevapları için tıklayınız.
* 2 Dönem fizik laboratuvar deney konuları hakkında bilgi notu için tıklayınız.
* Bologna süreci ve yüksek öğretime yansıması hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
 * Bazı başvuru ve dilekçe örnekleri için tıklayınız
(NOT: Dilekçenin yazıldığı kurum fen-edebiyat fakültesi fizik bölümü olarak değiştirilmelidir.)

BOLOGNA

GÜNCEL DUYURULAR!

  • 2020-2021 eğitim öğretim yılı yüksek lisans ve doktoraya başvurmayı düşünen öğrenciler: Lütfen, yaz süreci boyunca ilgili hocalarınızla email yoluyla iletişime geçip, hem kendinizi tanıtınız hem de mülakatlar öncesinde hocalarınızın görüşlerini alınız. Mülakat sınavı günü son dakikada gelip, hocalara rastgele bir şekilde başvuru yapmayınız!
 
  • Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları ve başvuru takvimi için enstitü sayfasını buradan inceleyiniz.
 

BİTİRME TEZİ KLAVUZU

Bitirme tez klavuzu örneği için tıklayınız.