17.03.2019 Cuma günü Mühendislik Fakültesi bünyesinde Geleneksel 2. Bitirme Projeleri Posterleri Sergisi düzenlenmiştir.


Fakülte Genelinde Dereceye Giren Öğrencilere Hediyeler Takdim Edilmiştir
Mühendislik Fakültesi bölümleri için düzenlenen Bitirme Projesi Posterleri sergisinin kapanış programı Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat KISA ’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
26 Nisan 2019 Cuma günü saat 09:00'da  Mühendislik Fakültesi Küçük Amfi salonunda İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmayı izleyenler arasında inşaat mühendisliği öğrencileri, öğretim elemanları ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa yer aldı. Yarışma 3 eleme ve 1 final turu ile tamamlandı. Yarışmanın finali oldukça çekişmeli geçti. 1 Soru farkla Men of Steel grubu (Yusuf AVCİ, Muhammed ASYA,Enes IŞIK) yarışmayı birinci olarak tamamladı. Tüm katılan öğrencilere ödüller verilirken birinci olan grup ayrıca özel ödülle onurlandırıldı.


24 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 11:00’da İnşaat Mühendisliği bölümü Akademik Tanışma Toplantısı Mühendislik Fakültesi Küçük Amfi salonunda yapıldı.

Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Veysel Gümüş'e Dekan yardımcılığı yaptığı dönemdeki hizmetlerinden dolayı plaket verildi.


Makarna Köprü Yarışmasından Kareler

İnşaat Mühendisliği Bölümünde Mezuniyet Heyecanı

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Anfi salonunda düzenlenen 2016-2017 akademik yılı mezuniyet törenine, Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın,Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, Öğretim Elemanları, Kamu kurumlarından misafirlerimiz,mezun durumdaki öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program bölüm birincilerinin teşekkür konuşması ile devam etti.

Çocuklarının bu mutlu gününde yalnız bırakmayarak salonu dolduran ailelere hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversite olarak ailelerin bize teslim ettiği çocuklarına kendi çocukları gibi baktıklarını ve bugün onlara iyi birer mühendis olarak ailelerine teslim etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık 2 saat devam eden program, mezun öğrencilere diplomalarının dağıtılması ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından kep atma etkinliği ile son buldu. 


  

28 Nisan 2017 Cuma günü Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından, öğrencilerin ders uygulamalarını yerinde görmek ve mesleki becerilerini artırmak  amacıyla Atatürk Barajı ve DSİ - Urfa Bozova PS1-2 Pompa İstasyonu teknik gezi düzenlendi.


Bölüm Başkanı Doç.Dr.Kasım YENİGÜN ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Reşit GERGER gözetiminde ağırlıklı olarak 4. Sınıf dersleri olan Barajlar ve Su Yapıları II derslerini alan öğrencilerin katıldığı gezide öğrencilere ders içeriklerini yerinde görmesi sağlandı.
DSİ’nin deneyimli teknik ve idari personeli yardımıyla öğrencilere brifing verildi. Daha sonra ders içeriği olan baraj kısımları öğrencilere gösterilerek derslerin pekiştirilmesi sağlandı. Tüm baraj elemanları öğrencilere yerinde gösterilerek anlatıldı. 
DSİ - Urfa Bozova PS1-2 Pompa İstasyonu ile devam eden teknik gezide, öğrencilere modern pompalar tanıtıldı.
DSİ Şanlıurfa pompaj sulaması kapsamında, ana su kaynağı Atatürk Barajı gölünden alınan su, PS 1-2 pompa istasyonundan iletim kanalına SMS pompaları tarafından basılmakta ve daha sonra çiftçi ile buluşturulmaktadır. 31 Aralık 2015  Limak Şanlıurfa Çimento Teknik Gezisi
Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından, öğrencilerin ders uygulamalarını yerinde görmek ve mesleki becerilerini artırmak amacıyla Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye gezi düzenlendi.
Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Sarıışık gözetiminde 30 öğrencinin katıldığı Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan Limak Şanlıurfa Çimento üretim tesislerini gezen öğrencilere pratik bilgiler verildi.
Fabrikanın teknik ve idari sorumluları gözetiminde 2. sınıfta okutulan Malzeme Bilimi dersinin içeriğinde bulunan konuların teorik uygulamalarını yerinde görmek, çimento türleri, çimento ham maddeleri, çimento sanayinde kullanılan kimyasal maddelerin değerlendirmesi, birçok temel sektöre hammadde sağlanması aşamalarını görmeleri, çeşitli pratik notlar almaları ve teorik bilgilerini pekiştirmesi için yapılan gezi, öğrencilere, derslerini pratikte görme şansı verdi.
Limak Şanlıurfa Çimento çalışanlarından Üretim Mühendisi Samet Sözal, Çevre, İş Güvenliği ve Atık Şefi Sercan Aygüler ve Personel Uzmanı Furkan Bulut gezide, genç mühendis adaylarına eşlik ettiler.
Prof. Sarıışık gezi hakkında yaptığı açıklamada; “Limak Şanlıurfa Çimento yetkililerini üniversitemize davet ederek işbirliği içinde hareket edilmesi gerektiğini belirttik. Bu gezide emeği geçen herkese ve gezinin planlanması aşamasından, ziyaretçi kafilemizin kabul görmesine, tesis alanlarının gezdirilmesinde gösterilen alakadan dolayı, Genel Müdür Alican Marangoz ve Genel Müdür Yrd. Uğur Çalı olmak üzere tüm yönetim kadrosuna, yardımcı personel ve sorumlulara teşekkür ederim. Gezinin, mühendis adayları olan gençlerimize mesleki beceri kazandırmaya yönelik bu gibi etkinliklerdeki işbirliğinin, inşaat sektöründe faaliyet gösteren kendini kanıtlamış diğer firmalara da örnek olmasını temenni ederim dedi.

 


10 Aralık 2015 Perşembe İskenderun Demir Çelik Teknik Gezisi
Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünce, öğrencilerin ders uygulamalarını yerinde görmek ve mesleki becerilerini artırmak üzere, Bölüm Başkanı Prof.Dr.Ali Sarıışık, Bölüm Öğretim üyeleri Prof.Dr.M.Arif Gürel ve Yrd.Doç.Dr.Recep Kadir Pekgökgöz gözetiminde 25 öğrencinin katılımıyla İskenderun Demir Çelik A.Ş. üretim tesislerine bir teknik gezi düzenlendi.


BAĞLANTILAR

     

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

Osmanbey Kampüsü

PK 153 63000 , Şanlıurfa

Telefon 
0 414 318 30 00 / 1360 (Bölüm Sekreterliği)

Faks
0414 3183799

E-Posta
insaatmuh@harran.edu.tr