Abdulaziz Şeyhmuhlef 
Harran Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü 4. Sınıf öğrencisi. Arapça, İngilizce ve Türkçe konuşuyor, A2 ispanyolca dil bilgisine sahiptir. Türkiye vatandaşı olup, aynı zamanda Suriye vatandaşıdır.  2014 yılında Türkiye'ye göç etti ve Türkçeyi Harran Üniversitesi TÖMER merkezinde öğrendi. HÜGÖÇ ekibi ile beraber haftalık haber bültenlerini düzenleme, paylaşma çalışmaları yapmaktadır. Gönüllü çalışmayı, öğremeyi ve kitap okumayı sever. Hobileri portre çizmek ve futbol oynamaktır.
İletişim bilgileri: 
İnstagram: @aziz.is.me
Twitter: @azizmekhlef94
Mail: azizmekhlef94@gmail.com
 
Nargis Hajizada
Afganistan'lıdır. Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4.sınıf öğrencisidir. Sosyoloji ve din sosyolojisi alanlarına ilgi duyar, bu alanda araştırmalar yapar. Farsça,Türkçe,  Özbekçe, Peştuce orta ve İngilizce dil bilgisine sahip. Kitap okumayı, kıyafet tasarımını ve dikmeyi sever.
Mail: nergizseqyar@gmail.com
 
Amır Mustafa Alhasan
Hem Türkiye hem de Suriye vatandaşlığı vardır.  Harran Üniverisitesi İnşaat Mühendisliği 3.sınıf öğrencisidir.  Care İnternational'da stajyer olarak çalışıyor. İngilizce, Türkçe ve Arapça dil bilgisine sahiptir. Fantezi ve bilim kurgu ile ilgili dizi, film izlemeyi ve kitap okumayı çok sever. İletişim: E-mail : amrmalhasan1@gmail.com   İG : Keith_ou
 
Melek Bingöl
Sosyoloji bölümü 4. sınıf öğrencisi. HÜGÖÇ’te haftalık Göç konulu haber bülteni hazırlıyor.  B1 düzeyinde Almanca ve başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisine sahip. Farklı kültürlerden gelen insanları tanımayı seviyor. Yazmayı ve okumayı çok sever, Weareallmigrants.com  web sitesinde Göç üzerine yazılar ve şiirler yazıyor. Urfa Medya haber sitesinde amatör olarak köşe yazarlığı yapmaktadır. DİASPORA yaz okulunda eğitim aldı. Küresel Göç ve Psiko-Sosyal Sağlık Güvenliği Uluslararası Konferansında görev aldı. Yeşilay Kulübünde gönüllü faliyetlere katıldı. TEGV’de gönüllü eğitmenlik yaptı.  Farklıyız Aynıyız Erasmus+ Projesinde görev aldı.
 
Zeynep Karakurt
Harran Üniversitesi Sosyoloji 4. Sınıf öğrencisi. Orta derecede Almanca ve Kürtçe, başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisine sahip. Newslater hazırlayabilmekte ve iyi derece bilgisayar kullanabilmektedir. 2019-2020 Yılı Güz Dönemi Almanya’da Erasmus yaptı. TEGV, Yeşilay, TOG gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif gönüllü olarak çalışmaktadır. Araştırma yapmaya ve yeni şeyler keşfetmeye ilgi duyuyor. Göç konularına ilgi duyuyor göç okumaları yapıyor, göç araştırmaları ve göç söyleşilerini takip ediyor. Erasmus+ projelerinde aktif katılım sağlamaktadır. Kitap okumayı, çocuklarla ilgilenmeyi ve seyahat yapmayı sever.
 İletişim:
Mail: karakurtzeynep098@gmail.com Twitter: zynepkarakurt
 
Hasret Işık
Harran Üniversitesi'nde Sosyoloji bölümü 4. Sınıf öğrencisi. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi ve araştırmayı yapmayı, yeni yerler keşfetmeyi çok seviyor. Orta derecede ingilizce bilmekte, Kürtçeyi çok iyi anlıyor, temel hedefi yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmak, bu nedenle İngilizce kitaplar okumayı sever. Yeşilay’da gönüllü olarak çalışmaktadır. Göç konularına ilgi duyar.                                        
İletişim: hasretisik456@gmail.com

SOSYAL MEDYA

HAFTALIK BÜLTEN

Haftalık Göç Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Email Adresiniz*

DUYURULARİLETİŞİM

hugoc@harran.edu.tr

Tel: 0414 318 3006

Fax: 04143183190
Cep: 0545 336 40 32
Harran Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Yerleşkesi,
63300 Şanlıurfa