1.SINIF DERS PLANI

  I. DÖNEM
 
     

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

0824101

Biyoloji I 

3+0

Z

5

0824102

Biyoloji I Laboratuvarı

0+2

Z

6

0824103

Genel Kimya I 

3+0

Z

3

0824104 Genel Kimya I Laboratuvarı 0+2 Z 3

0824105

Genel Fizik

2+0

Z

2

0824106

Matematik

2+0

Z

3

0824107

Yabancı Dil I (İngilizce)

2+0

Z

2

0824108 Temel Bilgisayar Bilimleri ve Programlama 2+1 Z 2
0824110 Türk Dili I 2+0 Z 2
0824109 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-I 2+0 Z 2
      Toplam AKTS 30
         
  II. DÖNEM
 
     
  Biyoloji II 3+0 Z 4
  Biyoloji II Laboratuvarı 0+2 Z 5
  Genel Kimya II  3+0 Z 3
  Genel Kimya II Laboratuvarı 0+2 Z 3
  Hücre Biyolojisi ve Genetiği 3+0 Z 3
  Hücre Biyolojisi ve Genetiği Laboratuvarı 0+2 Z 3
  Moleküler Biyoloji ve Genetiğe Giriş 3+0 Z 3
  Yabancı Dil II (İngilizce) 2+0 Z 2
  Türk Dili II  2+0 Z 2
  Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-II 2+0 Z 2
      Toplam AKTS 30

 

2.SINIF DERS PLANI

  III. DÖNEM
 
     

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

  Biyofizik 3+0 Z 3
  Genetik 3+0 Z 4
  Genetik Laboratuvarı 0+2 Z 5
  Organik Kimya I  3+0 Z 3
  Biyoistatistik I 3+0 Z 3
  Moleküler Biyolojide Bilişim Teknolojileri 3+0 Z 3
  Doku Biyolojisi ve Genetiği 3+0 Z 3
  Doku Biyolojisi ve Genetiği Laboratuvarı 0+2 Z 4
  Analitik Kimya I 3+0 Z 2
     

Toplam AKTS

30

         
  IV. DÖNEM
 
     
  Moleküler Biyoloji 3+0 Z 4
  Moleküler Biyoloji Laboratuvarı 0+2 Z 5
  Mikrobiyoloji 3+0 Z 3
  Mikrobiyoloji Laboratuvarı 0+2 Z 5
  Organik Kimya II 3+0 Z 2
  Biyoistatistik II 3+0 Z 3
  Ekoloji 3+0 Z 3
  Akademik Sunum Teknikleri 3+0 Z 3
  Analitik Kimya II 3+0 Z 2
      Toplam AKTS 30

 

3.SINIF DERS PLANI

  V. DÖNEM
 
     

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

 

Biyokimya I 3+0 Z 5
  Biyokimya I Laboratuvarı 0+2 Z 5
  Prokaryot Moleküler Genetiği 3+0 Z 4
  Uygulamalı Biyoinformatik 2+1 Z 4
         
  Seçmeli Grup
 
     
  İmmunoloji 3+0 S 3
  Mesleki Yabancı Dil I  3+0 S 3
  Genetik Kaynaklar ve Koruma Yöntemleri 3+0 S 3
  İnsan Genetiği 3+0 S 3
  Nanoteknolojiye Giriş 3+0 S 3
  Bitki Sekonder Metabolitlerinin İzolasyonu ve Kullanım Alanları 3+0 S 3
  Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar ve Biyogüvenlik 3+0 S 3
  Fitoterapi 3+0 S 3
     

Toplam AKTS

30

         
  VI. DÖNEM
 
     
  Biyokimya II 3+0 Z 5
  Biyokimya II Laboratuvarı 0+2 Z 5
  Ökaryot Moleküler Genetiği 3+0 Z 4
  Biyoteknolojiye Giriş 2+0 Z 4
         
  Seçmeli Grup
 
     
  Populasyon Genetiğine Giriş 3+0 S 3
  Mesleki Yabancı Dil II 3+0 S 3
  Hücre Doku Kültürü 3+0 S 3
  Nanoteknolojik Uygulamalar ve Kullanım Alanları 3+0 S 3
  Reaktif Oksijen Türleri ve Antioksidanlar 3+0 S 3
  Nükleik Asit Biyokimyası 3+0 S 3
      Toplam AKTS 30

 

 

4.SINIF DERS PLANI

  VII. DÖNEM
 
     

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

 

Rekombinant DNA Teknolojileri

3+0

Z

5

 

Genomik ve Proteomik

3+0

Z

6

 

Araştırma Projesi I 

3+0

Z

7

 

 

 

 

 

 

Seçmeli Grup
 

 

 

 

  Tıbbi Genetik 3+0 S 3
  Moleküler Biyolojide Güncel Teknikler 3+0 S 3
  Enzimoloji 3+0 S 3
  Viroloji 3+0 S 3
  Biyosensörler 3+0 S 3

 

Moleküler Ekoloji

3+0

S

3

  Adli Genetik 3+0 S 3
     

Toplam AKTS

30

         
  VIII. DÖNEM
 
     
  Moleküler Biyoloji ve Genetik Seminerleri 2+1 Z 6
  Moleküler Evrim 3+0 Z 5
  Araştırma Projesi II 3+0 Z 7
         
  Seçmeli Grup
 
     
  Bitki Moleküler Biyolojisi ve Genetiği 3+0 S 3
  Biyoteknoloji ve Uygulamaları 3+0 S 3
  Biokolloidler ve Uygulamaları 3+0 S 3
  Genler ve Gelişim 3+0 S 3
  Moleküler Tanı Yöntemleri 3+0 S 3
  Nanotoksikoloji 3+0 S 3
  Moleküler Biyoloji ve Hukuk 3+0 S 3
  Protein Biyokimyası 3+0 S 3
      Toplam AKTS 30
   
  Ders Saati Kredi AKTS
GENEL TOPLAM TEORİK UYGULAMA TOPLAM  
159 25 184 177 240
 

 

 

 

 

BOLOGNA