Program Eğitim Amaçları, Harran Üniversitesi Makine Mühendisliği programı mezunlarının yakın bir gelecekte erişmeleri istenen kariyer hedeflerini ve mesleki beklentileri tanımlamaktadır. Eğitim amaçları, daha önce iç ve dış paydaşlarımızla yapılan toplantılarda belirlenen genel amaçlarımız doğrultusunda, MÜDEK başvurusu hazırlıklarımız sırasında tüm öğretim üyelerimizle yaptığımız toplantılar sırasında düzenlenmiştir. Bu amaçlar daha sonra bölümümüzün MÜDEK başvurusuna yapılan ön değerlendirmeler, bölüm öğretim elemanları ve öğrencilerle görüşmeler ve mezunlarımızın üç ile beş sene içerisinde eriştikleri kariyerleri göz önüne alınarak yenilenmiştir. Buna göre bölümümüzün eğitim amaçları aşağıdaki gibidir:

Mezunlarımız;
1. Ulusal ve/veya uluslararası firmalarda, kamu kurum ve kuruluşlarında; mühendis, teknik eleman, uzman ya da proje yöneticisi olarak çalışırlar. 
2. Makine Mühendisliği alanında Ar-ge, tasarım, imalat, enerji, tesisat proje ve uygulamalarında yönetici veya teknik eleman olarak görev alırlar.
3. Yurt içi ve yurtdışındaki üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik kariyer yaparlar.
4. Yaşam boyu öğrenme alışkanlıklarını kullanarak, kazandıkları teknik, mesleki ve sosyal altyapıyı, kariyer hedeflerine uygun mesleki sertifika ve eğitim programları ile güçlendirirler.


 

TOPLUMSAL KATKI

​Basın Yayın
Etkinlikler
Hakemlikler
Konferanslar
Kulüpler
Ziyaretler

İLETİŞİM

Placeholder Harran Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü, Osmanbey Yerleşkesi, Haliliye, Şanlıurfa, Türkiye
+90 414 318 30 00-1769
makbol@harran.edu.tr